niedziela 14 grudnia 2003 roku


maksymalnie
o nas
oferta reklamowa
studio

  kontakt     ramówka     zasięg     słuchalność     galeria     dj-e i prezenterzy     redaktorzy  

nasze akcje
kino maks
kino
teatr
imprezy

Kultura / Radio MAKS 

OSCARY 2001
2001-03-26 07:46:00 [dad]


To był długi i gorący wieczór dla świata filmu.
O godzinie 3:30 naszego czasu, w Los po raz 73 rozpoczęła się ceremonia wręczenia Oscarów. Kilkadziesiąt gwiazd na scenie, kilka tysięcy na widowni i miliony fanów kina przed telewizorami na całym świecie. Najważniejsze statuetki trafiły do rąk Julii Roberts i Russella Crowe. Oscara za reżyserię odebrał Steven Soderbergh. Na najwyższe uznanie zasłużył zdaniem Akademii "Gladiator", który obok statuetki za najlepszy film, otrzymał jeszcze 4 inne...więcej

Labirynty'2001
2001-02-20 13:48:00 [justyna]

Krakowski artysta – Robert Kasprzycki będzie jurorem i gościem specjalnym „Labiryntów’2001” – czyli eliminacji do 37-go Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

W czwartej już edycji imprezy organizowanej przez Tarnowskie Centrum Kultury, weźmie udział kilkunastu wykonawców: wokalistów i zespołów z Tarnowa i okolic.

Przesłuchania w Piwnicach TCK rozpoczną się w czwartek o 16.00.

Wyłoniona wówczas szczęśliwa siódemka następnego dnia będzie ubiegać się o udział w krakowskim Festiwalu.

Na zakończenie wystąpią laureaci poprzednich edycji „Labiryntów”: Krzysztof Huber, MONK, Slight Confusion oraz gość specjalny – Robert Kasprzycki.

Relacja z festiwalu Filmu Niemego
2001-02-16 09:19:00 [tomeks]

Skromny jubileusz pięciolecia „Festiwalu Filmu Niemego” nałożył się na finał obchodów 10-lecia działalności organizatora imprezy – Centrum Filmowego „Graffiti”. Celebracyjny charakter tej edycji festiwalu działał jednak bardziej według klucza gwiazdorskiego, niż filmowego. Po raz pierwszy muzyczni akompaniatorzy zdominowali filmową ofertę. Do kina chodzono zatem w tym roku „na Myslovitz”, albo „na Dudziak”, mniej na Keatona, czy Flipa i Flapa. więcej...